Píše se rok 2021 a my se ohlížíme zpět do historie organizace Elim Vsetín, o.p.s. Je tomu už 30 let, kdy MUDr. Robert Moravec spolu s dalšími členy Sboru Církve bratrské ve Vsetíně viděli potřebu věnovat se práci mezi lidmi bez domova. Jak Robert Moravec sám říkal „Jsou to nejubožejší lidé, kteří nemají nic". S touto vizí jim nabídl spolu s dalšími svou pomoc, svůj čas a místo, kde by mohli začít nový život.
Jsme vděčni, že zde můžeme být pro lidi stojící mnohdy mimo zájem společnosti, že jim můžeme nabídnout místo, kde mohou načerpat nové síly do života. Místo, kde je postaráno o jejich tělesné, ale i duševní potřeby. A pomoct jim vrátit se zpět do života.
Za těch 30 let se toho událo opravdu hodně. Z malého domečku v Luhu, kde stál náš první azylový dům, jsme se přestěhovali do prostor staré školy na Jasence. Postupem času jsme díky Bohu měli možnost lidem bez domova nabídnout také službu noclehárny, denního centra a terénní práce. Začali jsme se věnovat také práci s lidmi ze zdravotním postižením a sportovním aktivitám pro děti.
V tuto chvíli máte možnost začíst se do osobních vzpomínek, kterými bychom chtěli připomenout to nejpodstatnější, co se za těch 30 let událo.

 

Ke stažení

Elim Vsetín 1991 - 2021Elim Vsetín 1991 - 2021
 
 

Mapa stránek

O nás

O společnosti
Podporují nás
Volná pracovní místa
Projekty EU
Co je za námi
Výroční zprávy
GDPR

 

 

Sociální služby

Azylový dům
Noclehárna
Denní centrum
Terénní práce
Sociální rehabilitace

 

Atletický klub

O nás
Aktuality
Podporují nás
Fotogalerie
GDPR

 

 

Podpořte nás


 

Kontakty

Kontakty

 Elim Vsetín, o.p.s.    IČ: 01955144   sídlo: Horní Jasenka 119, Vsetín   bankovní spojení: 2700485191/2010 - FIO banka, a.s.  

 Copyright © 2009 - 2017 All Rights Reserved.  Programming NOWONET media, s.r.o.  |  Designed by