(NE)MÍT DOMOV - Týden pro Azylové domy ve Vsetíně 1. - 5. října 2018

Akci (NE)mít domov navštívilo přes 300 návštěvníků


První týden v říjnu se na Vsetíně uskutečnila akce (NE)mít domov, kterou pořádaly organizace Elim Vsetín, o.p.s., a Azylový dům pro ženy a matky s dětmi. Tato týdenní akce si vzala za cíl seznámit širokou veřejnost s problematikou bezdomovectví. V průběhu akce se konaly workshopy pro střední školy, dny otevřených dveří a den s armádou.
„Workshopy pro střední školy se setkaly s příjemným ohlasem, navštívilo je 72 studentů. Studenti měli možnost zpracovávat své názory na otázky: Jaké problémy trápí ženy s dětmi, které se uchýlí do azylového domu? Jak se lidé ocitnou bez domova? Co pozitivního přináší ženám a matkám s dětmi pobyt v azylovém domě? Kde přespávají a jak žijí lidé bez domova? Jakým způsobem se dá lidem bez domova pomoct?" dodává Miroslav Ildža, ředitel organizace Elim Vsetín, o.p.s.
„Celá akce vyvrcholila Dnem s armádou na Dolním náměstí ve Vsetíně, kam přijela 7. mechanizovaná brigáda Dukelská z Hranic na Moravě. Vojáci měli připraveny vstupy s ukázkou bojových technik, které navštívilo přes 110 dětí ze školek a družin a dále pak 200 návštěvníků z řad veřejnosti. Návštěvníci měli také možnost nahlédnout do armádních vozidel a prohlédnout si různé druhy zbraní. V neposlední řadě bylo možné na této akci shlédnout výstavu fotografií obou organizací, dozvědět se více o našich službách pro lidi bez domova a zakoupit si výrobky našich klientů," upřesňuje Michal Trčálek, ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi.

 

Tato akce probíhá pod záštitou starosty města Vsetína Mgr. Ing. Jiřího Růžičky.

Partneři akce:

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Mapa stránek

O nás

Informace o společnosti
Hodnoty
Historie Elimu
Význam loga
Principy naší sociální práce

Podporují nás
Organizační struktura
Volná pracovní místa
Ceník služeb
Projekty EU
Chcete nám přispět?

 

 

Sociální služby

Azylový dům
Noclehárna
Denní centrum
Terénní práce
Sociální rehabilitace

 

Atletický klub

O nás
Aktuality
Naši trenéři

Podporují nás

Fotogalerie
Kontakty
Sportcamp

 

 

Pro média

Výroční zprávy
Logo a grafický manuál

 

Kontakty

Kontakty

                 

 Copyright © 2009 - 2017 All Rights Reserved.  Programming NOWONET media, s.r.o.  |  Designed by